Demir Çiftliği

Erken Hasat Soğuk Sıkım Naturel Sızma Zeytinyağı 1 L

Fiyat
:
499,90 TL
Havale ile
:
484,90 TL
Parapuan
:
9998
Paylaş:
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Öneri Kutusu
 •      Zeytin diyarı Akhisardan... 

       Demir Çiftliği zeytinyağları, Manisa'nin Akhisar ilçesindeki Bünyani Osmaniye köyündeki zeytin bahçemizde, tamamen doğal olarak yetişdirdiğimiz zeytinlerimizden elde edilmektedir.  Üstün kalite ve eşsiz lezzet sunmak için, zirai ilaçları en az seviyede ve bilinçli kullanıyoruz. Bilinçli kullanıldığında zirai ilaç kötü bir şey değildir. İlaçların meyve üstünde kalma süresi vardır. İlaçlama yapıldıktan sonra ortalama 10 günde ilaç meyve üzerinde etkisini kaybeder. Pestisit denilen ilaç kalıntısı olmaması için bu süre içerisinde ürün hasadı yapılmaz.

        Zeytinlerin toplanması alet kullanılmadan sadece elle yapıyoruz ve böylece meyvenin mümkün olan en iyi şekilde işlenmesi sağlanır. Bu doğal yol tazeliğini ve kalitesini garanti eder.
       
        Hasat zamanı topladığımız zeytinlerimizi hiç bir işlemden geçirmeden, aynı gün içerisinde, hijyenik ortamlarda sıkım yapılarak, paketleyip size ulaştırmak en büyük mutluluğumuz.
       
        Doğadan, sofralarınıza sunuyoruz. %100 doğal hakiki zeytinyağıdır. Hiçbir katkı maddesi ve başka karışım yağ içermez. 0,3 - 0,5 dizem oranı ile eşsiz lezzete sahip olup, kesinlikle acı tat ve kötü kokusu yoktur. 
       
        Ürünlerimizi ve sizleri önemsiyoruz. Sizlere besin değeri yüksek, temiz ve sağlıklı bir ürün sunuyoruz. Kahvaltı ve salatalarınıza eşsiz lezzet katacak olan erken hasat zeytinyağımızı tüm yemeklerde kullanabilirsiniz. Tadı, mis gibi kokusu ve nefaseti ile hem sağlıklı, hem lezzetli. Tamamen kendi ürünümüzdür, güvenle kullanabilirsiniz.
  Zeytinyağını Bilerek Tüketelim

  Sızma yağ nedir?
  Kokusunda ve tadında kusur olmayan, serbest asitlik derecesi en çok %0.8 dizem olan en iyi kaliteli doğal zeytinyağıdır.

  Soğuk sıkım nedir?
  Zeytinyağ üretiminde en çok kullanılan yöntem, daha çok yağ elden etmek için sıkım esnasında zeytin hamurunu 38 dereceye kadar ısıtmaktır. Isıtma işlemi yağ içerisindeki pek çok faydalı vitamin ve mineralin ölmesine sebep olur. Soğuk sıkım yönteminde ise sıkım esnasında zeytin hamuru en fazla 27 dereceye kadar ısıtılır ve bu hamur mekanik yöntemle sıkılır. Böylelikle daha az ama daha sağlıklı ve kaliteli zeytinyağ elde edilir. Bazı üreticiler tarafından maliyetli ve getirisi az olduğu için tercih edilmeyen soğuk sıkım zeytinyağlarına gurme zeytinyağı da denir. Eğer erken hasat zeytini, soğuk sıkım ile 4 saat içerisinde yağa dönüştürülürse ve zeytinler organik tarım mahsülü ise dünyanın en kaliteli sağlık iksiri elde edilir.

  Erken hasat nedir?
  Ekim-Kasım aylarında toplanan henüz yeşil haldeki asit ve oksidasyon oranı düşük zeytinlerden üretilir. Olgun hasat zeytinine göre daha az ama daha kaliteli yağ elde edilir. Tadı meyvemsi, aroması baskın ve kokusu tazedir. Erken hasat zeytini, toplandıktan sonra zarar görmemesi için kasalara konularak hemen sıkıma götürülür ve 4 saat içinde yağa dönüştürüldüğü için oldukça kaliteli zeytinyağı elde edilir. Bolca klorofil içerdiği için ışık görmemesi şartıyla elde edilen yağ daha uzun süre dayanır. Antioksidan özelliği en üst seviyededir.  açıklama foto2.jpg (521 KB)

  Teslimat Bilgisi
  :
  1-2 İş Günü
  Ürün Özellikleri
  Cinsi
  :
  Erken Hasat
  Miktar
  :
  1 L
  Ambalaj
  :
  Cam
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.